Автор: «Флоріан ВЕРНЕР [Florian Werner]»

Флоріан ВЕРНЕР [Florian Werner]


(нар. 1971 р.) – німецький науковець, журналіст, музикант, видавець та письменник, який пише переважно у жанрі нон-фікшн, хоча починав як прозаїк. Слідом за першою книжкою художньої прози (2005 р.) упродовж чотирнадцяти років вийшли друком десять книжок нон-фікшн, присвячених вельми різноманітним темам.

Вернер вивчав американську, англійську та німецьку літературу в Тюбінгені, Берліні, а потім у Шотландії, у 2007 році здобув докторський ступінь.

Інтереси Флоріана Вернера як письменника важко окреслити однією темою, але, мабуть, переважно вони спрямовуються в царину культурної історії, проте майже кожного разу звертаються до несподіваних предметів, що перебувають на периферії культурної уваги (чи навіть поза нею) – або через їхню звичність, або практичну малозначущість, або навіть через пов’язані з ними табу. Але об’єднує їх те, що автора цікавлять не артефакти, тобто продукти людської творчості, а природні речі, явища, процеси, неодмінно вбудовані в культуру та нею до кінця не «перетравлені», а тому витіснені з поля зору, можна сказати, несправедливо замовчувані. Його книжки перекладені, зокрема, англійською, іспанською та японською мовами.

З 2001 року Вернер – лірник, вокаліст і автор композицій у музичному гурті «Fön», створеному письменниками, де дивним чином поєднується музика, поезія і проза. Також він грає у футбол у німецькій збірній авторів Autonama, викладає у різних університетах та працює на радіо.


ЗМІ про автора