20 книжок, на які ми чекаємо у 2024 році

Філіп Рот «Змова проти Америки» 

«ВИДАВНИЦТВО АНЕТТИ АНТОНЕНКО»

ДАТА ВИХОДУ: листопад

«Змова проти Америки» – роман класика сучасної літератури США Філіпа Рота, лауреата численних премій, який так і не дочекався Нобелівки, хоч на неї заслуговував. Безкомпромісний, часто скандальний, прозаїк досліджував американську ідентичність, не боячись порушувати складні, неоднозначні для доволі пуританського та патріархального суспільства своєї батьківщини. 

«Змова проти Америки» вийшла 2004 року. У книжці Філіп Рот подав альтернативну історії США, в якій Франклін Д. Рузвельт зазнає поразки на президентських виборах 1940 року від Чарльза Ліндберга. Внаслідок цього в країні посилюється антисемітський рух. Американсько-єврейська родина Ротів зазнає переслідувань і цькувань. 

Оповідачем і центральним персонажем роману є юний Філіп. Автор книжки робить акцент на розгубленості, жаху, який відчуває головний герой книжки, подаючи глибоке дослідження дорослішання, емоційних травм, а заразом і впливу політики на суспільство. На думку дослідників творчості Рота, цим романом він також кинув виклик лінійному сприйняттю історії.  (Роман уже адаптували як мінісеріал від творця «Дротів» Девіда Саймона.) 

 

The Villadge, Анастасія Герасімова, 03.01.2024