Книги: «Українська пастка для російського Левіафана»

Анотація

Тема книги більш ніж актуальна сьогодні, коли бажання агресивних люмпенів сусідньої держави з промитими мізками знищити нас і нашу державу, ініційоване й підігріте збоченим божевільним керівництвом росії досягло апогею. Головна увага приділена передумовам, причинам, перебігу і наслідкам воєн Російської Федерації проти Грузії (серпень 2008 р.) і України (2014–2023 рр.). Важливий акцент зроблено на аналізі загрози російської агресії для сучасного світопорядку в контексті глобальних і регіональних процесів, становлення і основних тенденцій. Зображений розвиток цієї агресії у зовнішньополітичному полі, починаючи з 80-тих років минулого століття, досягнення, вади та перешкоди спробам протистояти цій жахливій багатовимірній експансії, помилки і сильні сторони українського суспільства і його керівництва. Аналізується стратегія і тактика наших старих та нових союзників і ворогів на міжнародній арені. Такий проєкт є вагомою зброєю у інформаційній війні та дипломатії, зображує сучасну картину боротьби на історичному тлі, викриває плани та стратегію ворога, підкреслює історичну перспективу України і шукає шляхи до перемоги.

            «Українська пастка для російського Левіафана» присвячена основним аспектам, характеру і специфіці сучасної зовнішньої політики України, зокрема у зв’язку з російською зовнішньополітичною агресією на просторі колишнього СРСР з серпня 2008 до весни 2023 рр. Головна увага приділена передумовам, причинам, характеру, урокам і наслідкам війни Російської Федерації проти України 2014–2023 рр. Вона вже стала наймасштабнішим збройним конфліктом у Європі після завершення Другої світової війни. Сучасна відважна українська боротьба за незалежність відіграє роль молота, а прагнення світової спільноти до відновлення міжнародно-правового порядку виступає ковадлом, між якими опинився агресивний російський Левіафан.

Про автора

Сергій ТРОЯН

доктор історичних наук, професор, професор кафедри міжнародних відносин, інформації та регіональних студій Національного авіаційного університету (Київ). Сфера інтересів – зовнішня політика України, історія міжнародних відносин, біографістика, футбол, туризм, подорожі Україною. Кількість науков... Детальніше