Книги: «Галактика Гутенберга. Становлення людини друкованої книги»
Придбати у видавця:
Паперова:
Електронна:
Доступні формати:
Інформація про книжку
- Автор: Маршалл МАКЛЮЕН [Marshall McLuhan]
- Мова оригіналу: англійська
- Перекладачі: Андрій ГАЛУШКА, Володимир САМОЙЛЕНКО
- Обкладинка: тверда
- Кількість сторінок:384
- Формат: 60х90/16
- Жанр: Науково-популярна
- Серія: НІКА-Центр, видавництво
- Рік видання:2024
- ISBN: 9786178299699
Інформація про оригінал
- Перекладено за виданням:Marshall McLuhan. The Gutenberg Galaxy: The Making of Typographic Man
- ISBN оригіналу:9781442612693
- Видавець оригіналу:Toronto: University of Toronto Press, 2011
Анотація
«Галактика Гутенберга» — класична робота канадського соціолога і культуролога Маршалла Маклюена (1911–1980) — поклала початок цілій галузі гуманітарного знання, яку ми тепер називаємо теорією медій. Маклюен показує, що людина мислить світ і взаємодіє з ним не тільки через мову, а й через сам спосіб запису мови. Глибинна різниця існує не тільки між усною і писемною культурами, а й між культурами «рукописними» і «друкованими». «Галактика Гутенберга» з’явилася на світанку цифрової епохи і дає концептуальний ключ до осмислення змін у ХХІ столітті.
Понад шістдесят років тому, в час чорно-білого телебачення і радіо, Маклюену вдалося передбачити майбутнє — стрімкий перехід від технологій, що ґрунтуються на механіці колеса, до технологій, основа яких — електричні сплетіння.
Як змінилися форми досвіду, світогляду та самопрояву завдяки появі фонетичної абетки, а згодом завдяки друкові? Чому створюючи нові технології людина теж зазнає змін і трансформацій? Яким чином дослідження процесів змін, що супроводжують появу засобів масових комунікацій, пов'язані з відкриттям поняття «глобального села»?
«Галактика Гутенберга» — це низка історичних спостережень за новими культурними формуваннями, які є результатом «збуджень», викликаних спершу писемністю, а згодом друкуванням. Праця, присвячена дослідженню впливу масової комунікації на людське мислення, принесла Маршаллу Маклюену славу медіатеоретика і прогнозиста нових медіа. Автору вдалось передбачити драматичні технологічні інновації — мережеве, стиснуте «глобальне село», яке виникне в реальності лише наприкінці XX та у XXI століттях.