Книги: «ТІТО. Вічний партизан. Біографія»

Анотація

Спільне видання з видавництвом «Ніка-Центр». 

Йосип Броз Тіто був .вічним партизаном. – типовим створінням епохи крайнощів, епохи, яку він не тільки пережив, а й власноруч сформував і вистраждав. За своє життя він був визнаним у всьому світі державним діячем. На сьогодні ж багато хто вважає його жорстоки диктатором. То ким же він був насправді? Марі-Яніна Каліч надає чудову нагоду за міфами та легендами краще роздивитися цю історичну постать, оповідаючи авантюрну історію його життя на тлі злетів і падіння, яких зазнала Югославія.

Тіто – політик власного штибу. Він був провидцем і прагматиком, стратегом і практиком, тим, хто, завдячуючи неймовірним талантам і за цілком особливих історичних обставин, зробив запаморочливу кар’єру. За часів Другої світової війни він разом зі своїми партизанами власними силами звільнив Югославію від німецької окупації. Це була саме та роль, яка дала йому змогу виявити всі свої здібності й утвердила його багаторічне панування в країні. Бо цілком імовірно, що без цього .вічного партизана. Югославія зазнала б розколу одразу після Другої світової війни. Упродовж 35 років він залишався незмінним модератором більш-менш успішного співіснування різних народів цієї строкатої держави.

На жаль, Югославія не спромоглася пережити Тіто надто надовго, а далі – спалах такого нечуваного насильства, якого повоєнна Європа не зазнавала аж до війни росії проти України. А відтоді на справі всього життя Тіто лежить тінь гіркої поразки.

Для широкого кола читачів.

Про автора

Марі-Яніна КАЛІЧ [Marie-Janine Calic]

(нар. 1962) - професорка історії Східної та Південно-Східної Європи у Мюнхенському університеті ім. Людвіга і Максиміліана. Авторка книжок «Історія Югославії у ХХ сторіччі» («Geschichte Jugoslawiens im 20. Jahrhundert», 2014), «Великий Котел. Історія Південно-Східної Європи» («The Great Cauldron. A H... Детальніше