Автор: «Сергій ЄСЕНІН [Сергей ЕСЕНИН ]»

Сергій ЄСЕНІН [Сергей ЕСЕНИН ]


Сергій Олександрович Єсенін народився (21 вересня) 3 жовтня 1895 року в селі Константинові Рязанської губернії, в селянській родині, ріс і виховувався в атмосфері глибокої народного православ'я. Вже в 9 років Серьожа почав писати вірші, наслідуючи частівки.

Навчався Єсенін в земському училищі, а потім в церковно-сільській школі. Тоді з'явилися його перші дорослі вірші та складено рукописний збірник «Хворі думи». Російське село і природа, народна творчість і російська класична література зробили сильний вплив на формування юного поета, направляли його природний талант.

У 17 років Єсенін їде до Москви, де спочатку працює в конторі у купця, потім в друкарні; продовжуючи писати вірші, в яких виражена його любов до всього живого і Батьківщині, але поетичний світ стає вже більш складним і багатовимірним. Юний поет бере участь у діяльності Суріковского літературно-музичного гуртка.

 

Перші публікації віршів Єсеніна з'явилися в 1914 році в московських журналах. А через рік він переїжджає в Петроград, де знайомиться з Блоком, Городецьким та іншими поетами столичної еліти, читає їм свої вірші та отримує високу оцінку і схвалення. Єсенін стає знаменитим, його запрошують на поетичні вечори і в літературні салони.

У 1916 році Єсенін видає свою першу збірку «Радуниця», де поет — тонкий лірик, знавець селянської Русі і народної мови. У його віршах прагнення до загальної гармонії, до єдності всього сущого на землі. Книга була захоплено прийнята критикою, яка відзначила «свіжий струмінь, юну безпосередність і природний смак» автора.

Жовтневу революцію поет прийняв радісно. Йому здавалося, що настає епоха великого духовного оновлення, «преображення» життя, переоцінки всіх цінностей. У цей час він створює цикл поем і випускає кілька збірок віршів, один з яких «Ключі Марії». Ця робота була прийнята як маніфест російського імажинізму.